Copyright © STASIAK Medical Team. All Rights Reserved.

 

Podkłady na łóżko

Stosowane są w pielęgnacji pacjenta, który ma problemy z nietrzymaniem moczu lub stolca jako dodaktowa ochrona pościeli. Posiadają nieprzepuszczalną i nie przesuwającą się folię zewnetrzną. Warstwa wewnętrzna (chłonna) wykonana jest z miekkiej włókniny, na której wilgoć rozkłada się równomiernie.

Kosmetyki

Wilgotne chusteczki pielęgnacyjne - nasączone są łagodnym lotionem, który łatwo i skutecznie oczyszcza skórę bez użycia wody. Szczególnie polecane osobom, które mają problemy z nietrzymaniem moczu i stolca.

Pianka do oczyszczania skóry - oczyszcza skórę bez użycia wody. Zawiera kreatynę, która wspomaga naturalne mechanizmy ochronne skóry.

Mydło w płynie - delikatnie myje podrażnioną skórę. Zawiera panthenol i neutralizuje zapachy.

Płyn do masażu skóry - wzmacnia i poprawia krążenie krwi poprzez delikatny masaż. Dzięki zawartości pielęgnacyjnego panthenolu nawilża skórę oraz przynosi ulgę napiętym mięśniom.

Krem ochronny - chroni skórę przed działaniem szkodliwych substancji. Dzięki zawartości kreatyny regeneruje skórę oraz wspomaga naturalne mechanizmy ochronne skóry.

Maść pielęgnacyjna - przeznaczona do stosowania dla skóry zaczerwienionej, ze zmianami skórnymi oraz dla skóry ze skłonnościami do wysuszania. Zawiera alantoinę (właściwości lecznicze), glycerol (właściwości nawilżające) oraz rumianek (zapobiega stanom zapalnym).

 Specjalistyczne opatrunki

TenderWet - stosowany do aktywnego oczyszczania ran przewlekłych, szczególnie zakażeń, które są pokryte tkanką martwiczą. Polecany w przypadku występowania np. owrzodzeń podudzia.

Sorbalgon - stosowany do zaopatrywania ran ostrych, przewlekłych, zakażonych oraz ran, które są w fazie ziarninowania, z wysiękiem od umiarkowanego do obiftego. Zalecany w przypadku ran głębokich i trudnodostępnych np. do zaopatrywania wąskich przetok lub kanałów ran kłutych.

Atrauman Ag - stosowany do miejscowego leczenia ran zakażonych (przewlekłych oraz ostrych), przy oparzeniach 2o , ran bakteryjnych. Polecany do ran lekko lub umiarkowanie sączących, a także jako środek w zapobieganiu infekcjom podczas leczenia ran, szczególnie u pacjentów z osłabionym systemem immunologicznym.

Hydrocoll - stosowany do zaopatrywania ran ostrych i przewlekłych (nie objętych zakażeniem), znajdujących się w fazie ziarninowania, z wysiękiem umiarkowanym lub lekkim. Dostępne są wersje opatrunków odpowiednio przeznaczonych do zaopatrywania owrzodzeń w okolicy krzyżowej oraz do zaokrąglonych części ciała np. pięty, łokcie.  

Hydrosorb - stosowany do zaopatrywania ran ostrych i przewlekłych (nie objętych zakażeniem), znajdujących się w fazie naskórkowania lub ziarninowania przy lekkim wysięku. Zalecany również przy oparzeniach 2o. W swojej strukturze posiada dużą zawartość wody, która tworząc wilgotne środowisko stymuluje budowę nowej tkanki oraz zapobiega zakażeniom wtórnym, dzięki zatrzymywaniu drobnoustroi w strukturze żelu.

Opatrunek hydrożelowy - utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci na powierzchni rany, co wspomaga autolityczne oczyszczanie rany. Zalecany w przypadku ran oparzeniowych 1o i 2o, owrzodzeniach, powierzchownych odleżynach, otarciach oraz stopie cukrzycowej.

Hydrofilm - stosowany do zaopatrywania prawie zagojonych ran, jako ochrona przed wtórnym zakażeniem i mechanicznym podrażnieniem suchych, gojących się ran. Zalecany również do pokrycia opatrunku na rozległych, silnie sączących się ranach oraz do zabepieczania i mocowania kaniul lub cewników.

 Żel do masażu

Przeznaczony jest do masażu sportowego i regeneracyjnego. Zawiera mentol, który łagodzi zmęczenie mięśni i stawów  po wysiłku fizycznym oraz wyciąg z aloe vera, który regeneruje i relaksuje. Żelu nie można stosować na skórę podrażnioną, otartą oraz w miejsca gdzie występuje przerwana ciągłość tkanek.

 Lampa na podczerwień

Lampa na podczerwień wytwarza promieniowanie, któro wnika głęboko w warstwy skóry, gdzie przetwarzane jest w wysokodajne ciepło.Wytwarzane w ten sposób ciepło rozszerza naczynia krwionośne, pobudza krążenie krwi i przemianę materi. Pobudzenie przemiany materii powoduje wzmocnienie odporności organizmu oraz przyspiesza rekonwalescencję.

Lampa może być stosowana w uzupełnieniu terapii lekarskiej w przypadku:

- przeziębienia (wyjątek stanowi gorączka)

- napięć, skurczów i bólu mięśni

- schorzeń reumatycznych

 Domowy monitor EKG

Aparat ten został zaprojektowany w celu monitorowania linii EKG do regularnej kontroli faktycznego stanu zdrowia. Wynik pomiaru może być wykorzystywany jedynie w celu monitorowania stanu zdrowia, ale nie stanowi postaw do rozpoczęcia leczenia bez uprzedniej konsultacji z lekarzem specjalistą.

Polecany osobom z podejrzeniem choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, hiperlipidemii, cukrzycy oraz dla osób w wieku średnim lubl podeszłym.

Domowy monitor EKG jest prosty w obsłudze oraz bardzo wygodny, dzięki małej wadze i niewielkim rozmiarom.

 Podręczne urządzenie przeciwbólowe

              "Pain Gone" jest łatwym i biezpiecznym przyrządem, który usuwa miejscowy ból. Działa na zasadzie wysyłania impulsów elektrycznych do centralnego układu nerwowego powodując wydzielanie się endorfiny - naturalnego środka przeciwbólowego organizmu. Urządzenie pobudza receptory dokładnie w miejscu, gdzie powstał ból, a jego działanie jest bardzo precyzyjnie wymierzone. Urządzenie to pozwala zwalczyć m.in. bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe i stawów, bóle menstruacyjne, migreny oraz wiele innych dolegliwości. 

              Oczywiście jak każdy wyrób medyczny - zastosowanie tego przyrządu należy skonsultować ze specjalistą medycznym.
 

 Urządzenie przeciwroztoczowe

     Urządzenie przeciwroztoczowe UPR - unikalne urządzenie do likwidowania roztoczy w mieszkaniach.

     Urządzenie przeciwroztoczowe UPR emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości, które:
                       - zaburzają cykl rozwojowy roztoczy
                       - zaburzają cykl żywieniowy roztoczy
                       - neutralizują alergeny białkowe roztoczy

    Urządzenie przeciwroztoczowe UPR działa już po 3-4 tygodniach stosowania
    Urządzenie przeciwroztoczowe UPR obniża ilość alergenów roztoczy o 60% w ciągu 2 miesięcy stosowania.

 

 Skarpetki zdrowotne

Wszystkie skarpetki są bezuciskowe, bezszwowe i maksymalnie elastyczne (nie upośledzają krążenia krwi). Mają właściwości antybakteryjne, antygrzybicze oraz antyzapachowe.

Zalecane są osobom, u których występują dolegliwości stóp związane z cukrzycą, dla osób z zaburzeniami krążenia i obrzękami nóg, z dermatologicznymi lub alergicznymi dolegliwościami stóp oraz profilaktycznie dla dbających o zdrowie.

Produkty pielęgnacyjne

Copyright © STASIAK Medical Team. All Rights Reserved.
Pro Main Centrum Innowacji Intenretowych